Direct Selection

Charakterystyka

Rekrutacja bezpośrednia (w tym headhunting oraz executive serach), to podążając za popularną, jednak czytelną i trafną definicją, aktywny proces wyszukiwania i pozyskiwania Kandydatów, spełniających w najwyższym stopniu kryteria określone u podstaw procesu rekrutacyjnego oraz włączanie ich do niego.

To co odróżnia jednak metodę bezpośrednią od standardowych działań rekrutacyjnych, to fakt, że te drugie skierowane są zazwyczaj do osób poszukujących pracy, podczas gdy poszukiwanie bezpośrednie, pozwala dotrzeć do osób aktywnych zawodowo, posiadających rzadkie kompetencje, umiejętności oraz bogate doświadczenie zawodowe, a więc najbardziej „atrakcyjnych”, czy pożądanych.

Poszukiwania bezpośrednie już od kilku lat cieszą się dużą popularnością w projektach rekrutacyjnych na rzadkie stanowiska specjalistyczne oraz menadżerskie, czy zarządcze, jednak stosunkowo nowym i prężnie rozwijającym się na rynku pracy trendem jest wykorzystywanie ich również w  rekrutacjach na stanowiska niższego i średniego szczebla.

Cel

Pierwszym i najważniejszym celem poszukiwań bezpośrednich jest oczywiście pozyskanie takiego pracownika, który w najwyższym stopniu spełnia potrzeby i wymagania planującej zatrudnienie Firmy, który wydaje się być najlepiej dopasowany do stworzonego profilu.

Nie jest to jednak cel jedyny. Okazuje się bowiem, że metoda poszukiwań bezpośrednich posiada cenną dla Pracodawcy wartość dodaną, a mianowicie może dostarczać wiadomości na temat rynku pracy (poziomu wynagrodzeń na podobnych stanowiskach w branży, dostępności wyspecjalizowanych pracowników, czy choćby wizerunku własnej firmy).

Cena

Od 300,00 do 600,00 PLN/h

Dowiedz się więcej

Siedziba

  • ul. 3 Maja 22, lok. III p
  • 40-096 Katowice

SMG/KRC

  • NIP: 6342447983
  • REGON: 276716351

Katowice

  • +48 32 203 74 54

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warszawa

  • +48 22 153 00 73

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.